Najmłodsi zyskają dodatkową opiekę medyczną. Za kilka dni w szpitalu rusza nowa poradnia

Od 2-go listopada w Brzeskim Centrum Medycznym uruchamiamy przyoddziałową poradnię pediatryczną. Dzięki umowie z Narodowym Funduszem Zdrowia zyskają najmłodsi pacjenci szpitala, którzy byli leczeni w naszej placówce. Dzięki poradni będą mogli być pod stałą opieką specjalistów.

– Naszą ofertę kierujemy do dzieci, które były hospitalizowane na naszym oddziale. Maluchy te często wymagają wizyt kontrolnych i teraz dajemy im takie możliwości. Wiadomo, że nie tylko w naszym regionie, ale również w całej Polsce w placówkach medycznych brakuje pediatrów. My mając naszych lekarzy na miejscu uruchamiamy właśnie taką poradnię – tłumaczy dyrektor BCM-u Kamil Dybizbański.

Warto przy tej okazji wyjaśnić, że poradnia dziecięca nie będzie działać, jak przychodnia POZ. Dyrekcja szpitala podkreśla, że jest ona skierowana wyłącznie do wizyt kontrolnych lub dla najmłodszych pacjentów, u których pojawiają się symptomy przebytej choroby, ale nie wymagają one kolejnej wizyty na szpitalnym oddziale.

Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia będzie obowiązywał na razie przez 12 miesięcy. Dodajmy, że na terenie naszego szpitala działa już dziś 7 poradni.

Do wszystkich poradni można rejestrować się pod numerem telefonu: 77 44 46 666 lub 77 44 46 517.

hdrpl