Ortopedzi w Brzeskim Centrum Medycznym wykonują coraz więcej specjalistycznych zabiegów.

Już nie tyko endoprotezy biodra, czy zabiegi cieśni nadgarstka, ale również wielomiejscowe złamania u pacjentów powypadkowych – tak dziś funkcjonuje Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. Kilka tygodni temu nasz zespół przy udziale lekarza specjalisty z Otwocka zoperował pacjentkę po skomplikowanym urazie. Chora dochodzi do zdrowia po wielomiejscowym złamaniu panewki miednicy.

– Kilka szpitali odmówiło przyjęcia pacjentki, ale ostatecznie poszkodowana trafiła do nas – mówi lek. Jacek Płoucha. – Poprosiliśmy o pomoc doktora specjalistę z doświadczeniem w tym zakresie. Nasz zespół asystował, a on poprowadził tę trudną operację. Taki zabieg wykonywaliśmy po raz pierwszy . Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w tym udział.

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szykuje się teraz do kolejnej trudnej operacji. Tym razem będzie to endoprotezoplastyka stawu ramiennego.

– Pojawiają się możliwości ze strony naszego zespołu, jak również możliwości sprzętowe. Proteza stawu ramiennego to wciąż nowość w naszym regionie, bo nie każdy szpital chce realizować takie zabiegi. Pacjent otrzyma u nas nowe ramie i będzie mógł wrócić do sprawności – dodaje dr Płoucha.

Dla szpitala specjalistyczne zabiegi to większe pieniądze. Narodowy Fundusz Zdrowia tego typu procedury wycenia bardzo wysoko.

– Cieszę się, że lekarze ortopedzi w naszym szpitalu podejmują wyzwania. To pokazuje, że Brzeskie Centrum Medyczne ma coraz większe możliwości. Warto przypomnieć, że w 2020 roku oddziały zabiegowe uzyskały kilkunastoprocentowy wzrost liczby wykonanych operacji. Widać, że idziemy w dobrym kierunku – podsumowuje Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego.

ortopedia BCM