Szpital wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet. Oferujemy znieczulenie do porodu dla każdej pacjentki.

Brzeskie Centrum Medyczne rozszerza ofertę na oddziale ginekologiczno-położniczym. Każda kobieta, która zdecyduje się na poród w Brzeskim Centrum Medycznym, będzie mogła nieodpłatnie skorzystać ze znieczulenia zewnątrzoponowego. Warunkiem jest  brak przeciwwskazań medycznych. Nasz szpital jest pierwszą powiatową placówką w regionie, która wprowadza takie rozwiązania niemal dla każdej przyszłej mamy. Jest to możliwe dzięki współpracy lekarzy ginekologów oraz anestezjologów, którzy służą swoją wiedzą, profesjonalizmem oraz empatią.

– Mamy doświadczonych lekarzy dzięki którym możemy zaoferować takie rozwiązanie. Wiemy, że pacjentki tego oczekują. Wcześniej były to pojedyncze przypadki, teraz skorzystać może każda przyszła mama u której  nie ma przeciwwskazań do takiego znieczulenia. Do tej pory pacjentki wolały rodzić w innych szpitalach np. w Opolu, gdzie takie znieczulenie stosowano. Dziś mamy dla nich dokładnie taką samą ofertę jak szpital specjalistyczny – tłumaczy ordynator oddziału dr Marcin Bińkowski, specjalista z zakresu ginekologii i położnictwa.

Inne placówki powiatowe takich rozwiązań nie wprowadzają, bo problemem są zespoły anestezjologów. Dziś w Brzeskim Centrum Medycznym pracuje wykwalifikowana kadra medyczna, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, dlatego można zaoferować nowe usługi. Coraz częściej pacjentki przyjeżdżają z północnej część naszego województwa.

– Przyjmujemy coraz więcej kobiet z Namysłowa i okolic, bo w tamtejszym szpitalu zlikwidowano oddział położniczy. Pokazujemy tym samym, że nasza placówka ma potencjał. Pacjentek na oddziale nam przybywa, widać, że rozszerzamy powoli naszą działalność. To naprawdę cieszy – dodaje kierownik oddziału.

Kadra lekarzy szacuje wstępnie, że w 2021 roku w BCM-ie zostanie odebranych ponad 400 porodów. Szpital znów zbliża się do magicznej liczby pół tysiąca rozwiązań. Taka sytuacja miała miejsce kilka lat temu. Oddział ginekologiczno-położniczy przeszedł w ostatni czasie gruntowną modernizację. Wyremontowano sale, wymieniono łóżka oraz szafki, doposażono w specjalistyczny sprzęt blok porodowy oraz oddział noworodków. Uruchomiono ponownie działalność szkoły rodzenia, do której serdecznie zapraszamy przyszłych rodziców.