Szpital zakończył działanie Powszechnego Punktu Szczepień.

Kilkanaście tysięcy osób przyjęło preparaty przeciwko COVID-19
Sytuacja epidemiczna i małe zainteresowanie ze strony dorosłych mieszkańców powiatu skłoniły dyrekcję Brzeskiego Centrum Medycznego do rezygnacji z punktu przy ulicy Słowiańskiej. Od kilku dni w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu nie wykonuje się już szczepień. Wszystkie osoby kończące cykl iniekcji przeciwko koronawirusowi są obsługiwane bezpośrednio w naszej placówce.

Szczepienia rozpoczęły się końcem grudnia 2020 roku. Najpierw zabezpieczono personel medyczny, następnie służby mundurowe oraz nauczycieli. Od kwietnia tego roku szpital rozpoczął masowe szczepienia dla dorosłych. Z tygodnia na tydzień zainteresowanie rosło. W maju i czerwcu tygodniowo preparaty podawano 3-4 tysiącom osób. Łącznie wykonano 34 401 szczepień.

– Niestety to zdecydowanie za mało, bo to pokazuje, że około 16-17 tysięcy osób zostało w pełni wyszczepionych. Powinno być co najmniej kilkadziesiąt tysięcy. Możemy porównać to z sytuacją ogólnokrajową. Widzimy, że szczepienia nie cieszą się, aż taką popularnością wśród dorosłych Polaków. A wiadomo, że chodzi nam wszystkim o zbiorową odporność – wyjaśnia Kamil Dybizbański, dyrektor BCM-u.

Powszechny Punkt Szczepień zakończył swoją działalność, ale niewykluczone, że jesienią zostanie uruchomiony ponownie. Wszystko uzależnione jest od sytuacji epidemicznej. Wirusolodzy oraz specjaliści w tym zakresie przestrzegają przed kolejną falą i kolejną mutacją SARS-Cov-2.

 

rbsh